se je izkazal z drugim mestom, Miha Ličef, 2.š takoj za njim, na tretjem mestu.
Med mlajšimi mladinci je bil Bregant Kristjan, 1.š četrti.

Med mlajšimi mladinkami je bila Alenka Peternelj 1.š (ŠD Kokrica) trinajsta, Neža Žerjav, 1.c (ND Rateče Planica ) sedma.

DP v zasledovanju v prosti tehniki, Pokljuka, 23.3.2014
Starejši mladinci so se pomerili na 10 kilometrov, kjer je zmagal Benjamin Črv, 3.Š (ND Rateče Planica) pred Klemenom Razingerjem (TSK GRAD Bled). Miha Ličef, 2.Š (ŠD Gorje) je bil tretji.
Med mlajšimi mladinkami je bila Alenka Peternelj 1.š (ŠD Kokrica) dvanajsta, Neža Žerjal, 1.c (ND Rateče Planica ) šesta.
Med mlajšimi mladinci je Kristjan Bergant, 1.š (ŠD Gorje) zasedel četrto mesto.

DP v štafetah, Pokljuka, 29.3.2014

V kategoriji mlajših mladink so nove državne prvakinje postale tekačice TSK Triglav Kranj (Tjaša Trampuš, Nina Klemenčič in Tais Vozelj), pri mlajših mladincih pa tekači ŠD Gorje (Rok Kenda, Kristjan Bergant in Luka Markun). Državni prvaki v kategoriji juniorjev so postali tekači TSK Logatca v postavi Lovro Malnar, Matic Slabe in Miha Šimenc. Tekači ND Rateče Planica Kristjan Kopavnik, Vili in Benjamin Črv so postali državni prvaki v kategoriji starejših mladincev.

DP v maratonu , Pokljuka, 30.3. 2014
Benjamin Črv, 3.š – drugo mesto na 20 km med starejšimi mladinci, Arh Gaber, 4.š je bil med juniorji peti na razdalji 30 km, Mihu Ličefu, 2.š se tokrat nastop ni najbolje posrečil  v cilj je pritekel kot deseti. Zelo dobro sta nastopila bodoča dijaka športnega oddelka naše šole: Črv Vili s petim mestom med starejšimi mladinci in Mandeljc Anja z naslovom državne prvakinje med starejšimi mladinkami, na 20 km. V tej kategoriji je Alenka Peternelj, 1.š, zasedla 13 mesto.

Povzela: Bojana Martinčič, prof. šv