skupinska slika almatyNa mladinskem svetovnem prvenstvu in prvenstvu do 23 let je v kazahstanskem Almatyu nastopila številčna ekipa tekačev na smučeh. Zaključek mladinskega svetovnega prvenstva se je po tradiciji končal s štafetnimi preizkušnjami. Mladinke so se pomerile na 4x 3,3 km, mladinci pa na 4x5km. Naslov mladinskih svetovnih prvakinj je še v roke Norveški, srebro si je pritekla Rusija ter bron Nemčija). Slovenija je osvojila odlično 5. mesto v postavi Anamarija Lampič, Anja Mandeljc iz1.š, Manca Slabanja in Anita Klemenčič.

Slovenska moška štafeta je osvojila 8. mesto v postavi Janez Lampič, Benjamin Črv iz 4.š, Miha Dolar in Miha Šimenc. Naslov mladinskih svetovnih prvakov je šel v Rusijo, srebro si je pritekla Francija ter bron Norveška.

20150206 103728  ČESTITTAMO!!!

Več si lahko preberete na spletni strani Smučarske zveze Slovenije/tek na smučeh.