Na našo šolo smo povabili naše nekdanje in sedanje dijake – plavalce radovljiškega plavalnega kluba, udeležence Olimpijskih iger v Riu 2016: Anjo Klinar, Roberta Žbogarja, Špelo Perše in Tjašo Pintar.
Po uradni predstavitvi olimpijcev je Tjaša Pintar strnila doživetja njenih prvih OI, podkrepljena s slikovnim gradivom. Sledila so vprašanja naših dijakov iz športnih oddelkov. Zanimala jih je njihova športna pot po OI, kako so usklajevali šolo in šport na naši gimnaziji, kako so lahko nadaljevali s študijem, koliko ur trenirajo na dan, prehrana plavalca športnika, psihična priprava, prosti čas…..
Razvil se je zanimiv in sproščen dialog. Seveda ima največ izkušenj in vrhunskih dosežkov v vrhunskem športu Anja Klinar. To so bile že njene četrte OI, prvih se je udeležila že ko 16 letno dekle, v Atenah, 2004 (takrat je bila dijakinja 1. š oddelka)…
Za Robija Žbogarja so bile to druge OI (na naše srečanje ni prišel zaradi drugih obveznosti).
Špela (lanskoletna maturantka) in Tjaša dijakinja 4 .š sta v Riu doživeli svoj olimpijski krst.
Na naši šoli smo ponosni na njihove uspehe!

Dogodek sta vodila David Jovanovič in Anja Lajič oba 4.š.

Pripravila:
Bojana Martinčič, koordinatorka dogodka

Foto: A. M.

 

Dostopnost