Tudi na naši šoli, Gimnaziji Jesenice, smo se v četrtek, 14. marca 2019, priključili akciji Svetovni dan ledvic. Dijaki 3. a so pripravili obvestilo o poteku same akcije in ga nalepili po šoli. Nastal je tudi letak, ki so ga delili prihajajočim dijakom in profesorjem pri vhodu šole pred pričetkom pouka. V avli šole pred šolsko knjižnico so pripravili stojnico, na kateri je bilo informativno gradivo in vrečke s soljo, s katerimi so prikazali, koliko soli lahko zaužijemo na dan in koliko jo vsebuje določena pripravljena hrana. Pripravili so kartice z vprašanji, ki so jih zastavljali mimoidočim dijakom in profesorjem med odmori, za pravilni odgovor pa so jih nagradili z mafini in piškoti, ki sta jih spekli dijakinji sami doma in so vsebovali sestavine, primerne za ledvične bolnike. Na plakat so napisali tudi svoj slogan »Od otroštva naprej na svoje ledvice glej.«

Svetovni dan ledvic na naši šoli je uspel. Bil poučen za dijake in profesorje.

Irena Oblak,prof.

Dostopnost