GregaV petek, dne 11. 4 2014, je v Kranju potekalo finale državnega šolskega prvenstva v plavanju. Sodelovalo je 400 tekmovalcev iz osnovnih in srednjih šol. Tekmovalo je tudi 34 gibalno oviranih dijakov, med katerimi je Grega Dvoršak, 2.b, v svoji kategoriji osvojil prvo mesto.

Med nekategoriziranimi dijaki, na 100 m prosto, so za našo gimnazijo zelo solidno odplavali: Klančar David, Arh Gaber in Čušin Marko, vsi iz 4.š.

Med kategoriziranimi dijakinjami, 100m mešano, sta se med prvo deseterico uvrstili Karolina Bohinec in Mina Kašca obe 1.š. Med dijaki se je takoj za deseterico uvrstil Rok Tomaš 1.š.

Na srednješolskem tekmovanju dijaki/dijakinje tekmujejo v absolutni konkurenci. Med najboljše, po točkah FINA, se je uvrstila Karolina Bohinec, 1.š.

Čestitke vsem dijakom, še posebej Gregu.