Naši dijaki športniki so odlično zastopali slovenske barve na Olimpijskem festivalu evropske mladine.

Iz turškega Erzuruma se je smučarska tekačica Anje Mandeljc, dijakinja 3.š vrnila z zlato medaljo. Po zmagi  na 5 kilometrski  preizkušnji v klasični tehniki je povedala:

“V cilju sem bila res zelo vesela. Po tihem sem dvomila, da mi lahko uspe, in ko sem zmagala, sem bila res vesela. Proga je bila težja, kot sem pričakovala, na začetku ni bila videti tako zahtevna, kot se je potem izkazalo, da je bila. Kolajna je še ena od mnogih, a je ena večjih in sem vesela, da sem jo dobila.”

Z bronasto medaljo se je okitila ekipa curlinga – Prezelj Luka, 4.a, Gregori Noel, 4.a, Stopar Aljaž, 3.b.

Vili Črv, 3.š je v teku na smučeh za las zgrešil bron v sprintu, v prosti tehniki.

Odlično četrto mesto je osvojila slovenska mešana štafeta – (Blaž Perše), Maja Kerštajn 2.š, Vili Črv, 3.š in prvakinja na razdalji Anja Mandeljc, na  10 km, v obeh korakih.

Vsem udeležencem čestitamo za odlične uspehe, še posebej pa Anji za zlato.