MEPI – zlatnica Anita

V soboto, 4. 9. 20021, je na Starem gradu v Celju potekala slavnostna podelitev zlatih priznanj MEPI. Zlata priznanja je prejela 7. generacija zlatnikov. Prireditve se je udeležil tudi predsednik Republike Slovenije gospod Borut Pahor. Uvodnemu nagovoru, ki ga je izvedla podžupanja Mestne občine Celje gospa Breda Arnšek, je sledila podelitev priznanj 153 nadobudnim mladim, ki so zaključili zlato stopnjo na programu.

Priznanja sta podelila predsednik Republike Slovenije gospod Borut Pahor in gospa Andreja Anžur Černič , direktorica Nacionalnega programa MEPI. Program so vodili in z glasbo popestrili sami MEPI-jevci. Po končani podelitvi je sledila čudovita predstava z ognjem, ki je celotni prireditvi dodala čaroben pridih. V zgodnjih večernih urah je uradnemu delu sledila pogostitev, na kateri smo se v prijetnem in sproščenem vzdušju družili mladi MEPI-jevci in mentorji.

Letošnji prejemniki prihajajo iz 19-tih izvajalskih organizacij. Med njimi je tudi naša šola, Gimnazija Jesenice, kjer je zlato stopnjo zaključila dijakinja Anita Kunšič. Veseli smo, da ji lahko čestitamo in ji želimo veliko uspeha pri študiju, saj je letos tudi zaključila šolanje na naši šoli. Kot pravi sama, svoje MEPI poti še ni zaključila, ker ji je program zelo veliko dal in bi to rada delila naprej z mlajšimi udeleženci programa.

                                                                                                                              mentorica Barbara Hudovernik

MEPI

Kdorkoli se je pridružil veliki MEPI družini, se je že znašel v situaciji, kjer je moral drugim razložiti kaj sploh je program MEPI, saj ga veliko ljudi še ne pozna. Komur koli si poskušal razložiti globino MEPI- ja, ni popolnoma videl čar za vsem trdim delom, če tudi sam ni bil del enakega ali podobnega programa. Sama sem se pridružila MEPI- ju v prvem letniku Gimnazije Jesenice, kjer so nam ob pričetku šolanja predstavili nove in zanimive obšolske dejavnosti. Takrat sem prvič slišala za program in moram reči, da me je najbolj v njem pritegnilo dejstvo, da bom v skladu s tem programom lahko potovala tudi izvem države. To me je najbolj veselilo. Želela sem potovati, ampak nisem želela sama narediti prvih korakov k svojemu cilju, zato sem prepričala še par sošolk, ki so bile tudi vsaj malo zainteresirane, da se skupaj pridružimo programu.  Sčasoma sem spoznala veliko izredno prijaznih ljudi, ki niso obsojali mojih napak.  Z njihovo pomočjo sem lažje zakorakala v tuje skupinice in v neznane situacije. Od zmeraj so mi bile izziv neznane okoliščine in novi ljudje, vendar je komunikacija skozi čas in izkušnje postajala vedno lažja. Spoznala sem veliko odličnih in zanimivih ljudi, ki so vsak po svoje imeli nekaj unikatnega in navdihujočega. Skozi program sem se tudi naučila pristopiti do druge osebe in ji pomagati, če je le v mojih močeh. Uresničila se je tudi moja želja, da bi odpotovala v drugo državo, kajti ko sem bila na srebrni stopnji, so bile razpisane prijave za odpravo na Mauritius. Nisem še poznala otoka, zato me je ideja še bolj pritegnila. Prijavila sem se in skupaj z dvema drugima sošolkama odpotovala na Mauritius, kjer sem tudi opravila odpravo na srebrni stopnji. Na Mauritiusu smo bili komaj dva tedna, pa imam iz tistih 14 dne nekaj najlepših spominov. Vsi smo se zbližali in se spoznali. Bili smo kot mala družina.

Kmalu po končani srebrni stopnji sem na zlati stopnji ostala samo še jaz iz naše MEPI skupinice, vendar mi ni bilo več grozno nadaljevati poti sama, brez mojih sošolk, saj sem kljub temu, da sem se pridružila drugi skupini iz Gimnazije Kranj, vedela, da me podpirajo in spodbujajo. Poleg tega pa sem imela odlično mentorico, ki mi je vedno stala ob strani in mi tudi pomagala dobiti novo ekipo, ko svoje nisem imela več.

Še letos sem dokončno opravila zlato stopnjo in se odpravila na slavnostno podelitev priznanj, ki je potekala v Celju v začetku septembra. Tam sem bila presenečena, koliko ljudi sem pravzaprav v sklopu MEPI programa spoznala. Lahko rečem, da sem s programom razširila moje sposobnosti in obzorja. Kljub temu, da sem se programu pridružila zgolj iz radovednosti, mi je program nudil več kot le lepe spomine.  S pomočjo MEPI-ja sem to, kar sem.

Anita

Dostopnost