Karin Pesrl, dijakinja 2. a Gimnazije Jesenice, je s sotekmovalko Niko Seljak dosegla normo za svetovno prvenstvo v umetnostnem plavanju na Japonskem.

Ta vikend je bil pomembni mejnik za slovensko umetnostno plavanje. Sovenska ekipa se je udeležila 39. Christmas Prize v Pragi. Na tekmovanju je sodelovalo 11 držav. Članski duet je prvič stal na zmagovalnih stopničkah pomembnega mednarodnega tekmovanja. Karin Pesrl in Nika Seljak sta z osebnim rekordom 72.8 točk osvojili 3. mesto in dosegli normo za evropsko in svetovno prvenstvo na Japonskem. Karin Pesrl je tekmovala v tehnični sestavi solo in s 64. zasedla 9. mesto ter Nika Seljak v prosti sestavi solo z 69. zasedla 7. mesto. Kadetski duet v zasedbi Maša Avramovič in Ula Vlaj je prvič zastopal Slovenijo in osvojil 20. mesto s 120 točkami. Poleg tega je Maša tekmovala v prosti sestavi solo in osvojila 18. mesto s 122. točkami.

Rezultati tekmovanja so prikazali, da je Slovenija že konkurenčna najboljšim.